Ytre miljøkomite

Ytre miljøkomite

Publisert 03.12.2015

Artikkelen er merket med: miljø bærekraft

Komiteen arbeider med alle former for ytre miljø, bortsett fra deponispørsmål. Temaer som støy- og støvreduksjon, bevaring og utvikling av biologisk mangfold, samt rammevilkår knyttet til miljøspørsmål er blant emnene som diskuteres i komiteen.

Hvert år står Ytre miljø-komite bak Norsk Bergindustris miljøkonferanse der deltakere fra medlemsbedriftene, kommuner, fylkesmenn og andre treffes for å diskutere aktuelle problemstillinger knyttet til regelverk, drift og utvikling av industriens miljøarbeid.

Komiteen består av: 

Ida Nilsson

Leder av Ytre Miljø komite / Norconsult

T: 48312099
E: Ida.Nilsson@norconsult.com

Hjalmar Tenold

Medlem i Ytre miljøkomite / Asplan Viak

E: hjalmar.tenold@asplanviak.no

Rolf Nilsen

Medlem i Ytre miljøkomite / Lundhs AS

E: rolf.nilsen@lundhs.no

Bodil Eggen

Ytre miljøsjef i Franzefoss AS

T: 90109410
E: bodil.eggen@franzefoss.no

Elise Opsal

Environmental Engineer Titania/ Medlem av Ytre miljøkomite

T: 918 66 399
E: elise.opsal@kronosww.com

August Kjerland

Dagligleder i Klodeborg og Landvik Pukkverk

T: +47 90 73 99 16
E: august@klodeborg.no

Hans Tore Mikkelsen

Medlem av Ytre Miljø komite / Stjørdal fagskole

E: hans-tore.mikkelsen@stjordalfagskole.no

Logg inn

Dersom du var tillitsvalgt før lanseringen av våre nye nettsider, kan du motta passord til din gamle konto ved å trykke "glemt passord" under.

For å opprette en konto, vennligst send en e-post til epost@norskbergindustri.no.

glemt passord?
×